İklim Adaleti Seminerleri Devam Ediyor.

Kategori: Genel, Haber
Etiketler:

İklim adaletini, kırılgan gruplar, toplumsal cinsiyet ve çocuk hakları gibi farklı perspektiflerden incelediğimiz seminerler Çevresel Adaletten İklim Adaletine: Doğaya Adalet Penceresinden Bakmak” webinarıyla devam ediyor.

5 Şubat 2024 tarihinde 19.30-21.00 saatleri arasında çevrimiçi gerçekleşecek etkinliğimiz, sınırlı sayıda katılımcı ile ücretsiz gerçekleşecek.

Webinar sonunda katılımcılara, İklim Adaletini savunmak için kurulan İklim Adaleti Hukukçu Ağı’na katılma hakkı sağlanacak.

Webinara avukatlar, stajyer avukatlar, hukuk fakültesi öğrencileri ve konuya ilgi duyan tüm hukukçular başvurabilir.   

Başvuru için linke tıklayabilirsiniz.

Son başvuru tarihi: 4 Şubat 2024 Saat: 21.00

Dr. Defne Gönenç Kimdir?

Dr. Defne Gönenç, küresel çevre politikaları, çevre adaleti ve kalkınmakta olan ülkelerin siyasi ekonomisi üzerine çalışmaktadır. Araştırmaları Hindistan, Yunanistan ve Türkiye üzerine yoğunlaşmıştır. Gönenç, doktorasını İsviçre’deki Graduate Institute of International and Development Studies’de, master programını ise İngiltere’deki Cambridge Üniversitesi’nde burslu tamamlamıştır. Doktorası esnasında aynı üniversitede asistan olarak çalışmıştır. Lisans eğitimini 2010 yılında ODTÜ Uluslararası İlişkiler bölümünde bölüm ve üniversite derecesiyle tamamlayan Gönenç, İngilizce, Fransızca ve Yunanca bilmektedir. Birçok uluslararası makalenin yazarı olan Gönenç’in babasıyla kaleme aldığı bir de kitabı vardır.

Yorum yapılmamış

Yorum Bırak

Change this in Theme Options
Change this in Theme Options